top of page

Hayata

Renk

Ver

SOS-DES
Hastanede Yatarak Kronik Hastalık Tedavisi Gören Çocuklar İçin Psiko - Sosyal Destek Programı
Renkli Umutlar Projesi
Koruyucu maskeler ülkemizde beyaz veya açık yeşil ağırlıklı olarak tek renk üretiliyor. Hastalığı çağrıştıran ve çocukların takmak istemedikleri bu maskeler, onlara ayrı bir psikolojik yük oluşturuyor. Bu noktada derneğimizin amacı, maske kullanımı ile ilgili farkındalık oluşturarak; maskeleri renkli ve desenli hale getirip bu çocukların hayatına renk vermek. 
Düşlerimi Boyar Mısın?

Hastanelerin Çocuk Servislerinin çocuk acil üniteleri, çocuk poliklinikleri, yatan hasta servislerinin gri ortamlarını değiştirmek, hem daha renkli, hem de çizgileri ile yaşayan, nefes alan, umut dolu çocuk dostu mekanlar haline gelmesi için gönüllü çizerlerimizle duvarları renklendiriyoruz.

Koridor Kütüphaneleri

Projemiz Çocuk Servislerinde tedavisi devam eden çocuk ve ebeveynlerinin faydalanabilmesi için koridorda açık kitaplıklar oluşturmayı ve gönüllüler aracılığı ile düzenli olarak takviye kitap sağlamayı amaçlıyor.

Projeler
Hayata Renk Ver Derneği
Nedir?

Hayata Renk Ver Derneği; sosyal sorumluluklarına karşı duyarlı, umudunu, inancını ve sevgisini bir araya getirmiş bir grup tarafından kurulmuştur. Bir proje fikriyle başlayan serüven ve üretilen projeleri hayata geçirebilme isteği, dernekleşme ihtiyacı doğurmuştur. Mart 2013 tarihinde kurulan Hayata Renk Ver Derneği, uzun süreli tedavi gören tüm çocuklara psiko-sosyal destek sağlamak amacıyla projeler üretip hayata geçirmektedir. Dernek kurul üyelerinin ve gönüllülerin her biri farklı meslek gruplarından ve farklı statülere sahip kişiler olup, tedavi gören çocuklar için gönüllü olarak çalışmaktadırlar.

 

 

 

Vizyonumuz
Uzun süreli tedavi gören çocukların hayatına renk vermek. Misyonumuz
Kronik hastalık sebebi ile uzun süreli tedavi gören çocuklar hakkında kamuoyunu bilinçlendirerek, hasta çocuk haklarına dikkat çekmek; ortak çözüm yolları üreterek olası tehlikelere önleyici tedbirler almak, çocukların iyileşme süreçlerine destekte bulunmak, kolaylaştırıcı etki yaratmaktır. Amacımızı yüreğinde bulan siz gönüllülerimizle her geçen gün daha da büyüyoruz. Biliyoruz ki, hayata renk verebilmek için herkesin yapabileceği bir şeyler vardır.

Renkli Umutlar Projesi

#maskemdenkorkma

Hayata Renk Ver 5N 1K'da

Videolar
bottom of page