top of page
Maker Faire

"Maker Faire icat çıkaran, yaratıcılığı üzerine giden ve bunu kutlamak için yapılan bir buluşma alanı olarak tüm dünyada Maker Hareketi adı altında yayılmaya başladı.  Böylece kendi atölyelerinde, evlerinde ya da her nerede olursa olsun üretmeyi seven herkesin üretimlerini paylaşabildikleri ve birbirlerinden öğrendikleri bir alan ortaya çıkarı.

 

Maker, teknoloji girişimcilerinden hobi olarak başlayıp kendini bu işten alıkoyamayanlara birçok insanı kapsayan bir kavram. Geçmişine, arkaplanına ya da yaşına bakmadan sadece üretime odaklanan insanları bir araya getiriyor. Maker Faire’ın amacı ise, bilgi, eğlence ve gelişme için üreten insanları bir araya getirmek ve bu kültürü dünya çapında yaygınlaştırmak.

 

Orijinal Maker Faire etkinliği 2014 yılında San Mateo’da düzenleniyor ve bu sene 9. yılını kutladı ve ortalama 1100 maker ve 130.000 izleyici katıldı. New York’ta düzenlenen Dünya Maker Fuarı ise, 600’dan fazla maker’ı ve 80.000 izleyici ağırladı. En yüksek katılımı olan fuarlar, Detroit, Kansas City, Atlanta, Milwaukee, Orlando, Silver Spring, Paris, Rome, Oslo, Trondheim, Tokyo, Newcastle (UK), ve Shenzhen’de düzenleniyor ve 120 farklı grup tarafından da  dünyanın heryerine yayılıyor.

 

Maker Fuarı, Make dergisi ve Maker Media tarafından destekleniyor."

 

Kaynak: http://www.makerfaireistanbul.com/hakkinda/

Maker Faire

"Sen de yap!"

Türk Makerların
Yaptıkları
Santral İstanbul

Kazım Karabekir Cd. No:2

Eyüp

 

10:00 - 18:00

 

 

bottom of page