top of page

Oyuncak Önerileri

Etamin Sanatı 

 

Öğrencilerin el becerilerini geliştirir ve kendi çabalarıyla ortaya bir ürün çıkarmalarını sağlar.

Metal Kutu Teleferik

 

Boş bir içecek kutusunu dönüştürerek bir ürün ortaya çıkartır. Geri dönüşüm farkındalığını ve üretebilme yeteneğini geliştirir.

Nanoblock Schloss 

 

Çok küçük lego parçaları ile detaylı projeler yapma imkanı sunar. Birçok çeşidi mevcuttur.

Dinamo Devre Panosu 

 

Öğrenciler, dinamo ile elektriğin nasıl üretildiğini ve bir devrenin nasıl bağlandığını öğrenir. Dinamo yarış arabası, ışıklı robot, helikopter ve pervaneli araçlar yapabilecek parçalar mevcuttur.

Patates Saati 

 

Patates kullanarak bir dijital saati nasıl çalıştıracağınız öğrenecek olan öğrenciler, ayrıca başka hangi sebze veya meyve ile de saat yapabileceklerini keşfedebilirler.

Metal Kutu Hesap Makinesi

 

Öğrenciler, metal kutuları ve kurşun kalemleri geri dönüştürerek elektrik elde ederek hesap makinesini çalıştırır. Öğrencilerin ortaya bir ürün çıkarmasını sağlar.

 

Origami Seti

 

Birbirinden farklı animasyonlu yani hareketli origami yapma imkanı sunar. Origamiye merakı olan öğrencilerime öneririm.

Marangoz Seti

 

Öğrencilerin birbirinden farklı tahta parçaları birleştirerek ev, araba, yel değirmeni gibi yeni ürünler ortaya çıkarmasını sağlar.

Lego Classic Creat Suppl Bright 

 

Öğrenciler lego parçaları ile, birbirinden farklı ve çok çeşitli ürünler ortaya koyarlar.

Bitki Labirenti

 

Öğrenciler; bitkinin büyürken, tasarladıkları labirentin içinden geçişini izler. Hatta köklerin şeffaf saksı içinde nasıl büyüdüğünü de gözlemler.

Çöp Sanatı

 

Öğrenciler; çöp sapları kullanarak çiçek, kelebek, dinozor, robot, bisiklet gibi diledikleri çok çeşitli tasarımlar yapabilirler.

Buzdolabı Süsü

 

Öğrenciler; karoları kendi emekleri ile süslerler. Lastik mıknatıs yapıştırarak, buzdolabı süsü haline getirirler.

Su Bilimi

 

Öğrenciler; şimşeğe neden olan statik elektrik ile deneyler yapar, avuçlarında bulutlar oluşturur, masanızda su döngüsü modeli kurar, rüzgarı oluşturan hava akımlarını gözlemler, sera etkisini ve asit yağmurlarını inceler.

İnşaat Seti

 

Parçalar kolayca monte edilebilir ve akla gelebilecek her türlü forma sokulabilir. Tekrar söküp birleştirme imkanı vardır. Set, bir tornavida ve bir İngiliz anahtarı içerir.

Güneş Bilimi

 

Öğrenciler, folyolu bir kartonu doğal yakıt güneş enerjisini kullanan muhteşem bir ocağa dönüştürür. Suyu pastörize ederek ve güneşin gücünü kullanarak yemek pişirir. Ayrıca güneş enerjisi ile ilgili eğlenceli bilgilerde içermektedir. 

bottom of page