top of page

Oyun Önerileri

Build With Chrome

 

"Size dünyamız lego haline geldi, her yere istediğiniz bir yapıyı inşa edebilirsiniz deseydim tepkiniz ne olurdu? Varsayın ki yürüdüğünüz yollar, gezdiğiniz parklar, ayaklarınızı bastığınız her yer, bildiğiniz her göl, ırmak, deniz, okyanus hatta soluduğunuz hava bile size lego yapmanız için açılmış bir alan olsun. Bir dakika durun, varsayın demişim! Artık bu gerçekliği kabul edebilirsiniz. Çünkü bu imkanı Google Chrome artık bizlere sunuyor.

 

“Build with Chrome” uygulaması ile artık online olarak legolar ile oynayabiliyor, yapılar inşa edebiliyoruz. MineCraft’ın lego versiyonu olarak düşünebileceğimiz bu yapı, çeşitli formlarda ve renklerde lego parçaları içeriyor. Bu parçaları nasıl bir bütün haline getireceğiniz ise tamamıyla size kalmış durumda. İsterseniz sadece bir bina, isterseniz ise kocaman bir parsel tasarlayabilirsiniz."

 

Blog Yazısı İçin Tıklayınız.

MineCraft (Sanal Oyuncak)

 

Her ne kadar çocuklar MineCraft'ı bir oyun olarak görseler de, MineCraft aslında bir oyuncaktır. Sanal, bilgisayar ortamında oluşturulmuş bir oyuncak. Çocuklar bilgisayar oyunu oynamazlar, bilgisayar oyuncağı ile oynarlar diye nitelendiriyorum ben MineCraft'ı. Çünkü MineCraft, tıpkı lego gibi çocukların parça bütün ilişkisi kurmasını geliştirir ve onların yaratıcılık seviyelerini arttırır.  Çocuklar isterlerse tabletlerine uygulama olarak indirebilecekleri gibi, isterlerse de bilgisayarlarına hemen aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirler. İyi eğlenceler :)

bottom of page